//fastniaz.com/?lang=en

ورود به پنل کاربری راهنما

ثبت نام کاربران راهنما


بازیابی رمز عبور راهنما

بلاکچین چیست و چه کسب وکارهای را تحت تاثیر قرار می دهد -1 بلاکچین چیست و چه کسب وکارهای را تحت تاثیر قرار می دهد -2 بلاکچین چیست و چه کسب وکارهای را تحت تاثیر قرار می دهد -3

بلاکچین چیست و چه کسب وکارهای را تحت تاثیر قرار می دهد

بلاک چین چیست؟

بلاک چین اختراعی برجسته و مبتکرانه است؛ زاییده فکر یک فرد یا گروهی از افراد که با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو شناخته می‌شوند. اما از آن زمان که بلاک چین برای اولین بار معرفی شد، این فناوری به موجودیتی بزرگ تبدیل شده است و سوال اصلی بسیاری از افراد این است که بلاک چین چیست؟

فناوری بلاک چین از طریق ایجاد امکان توزیع اطلاعات دیجیتال بدون کپی کردن آن، ستون فقرات نوع جدیدی از اینترنت را ایجاد کرد. در ابتدا برای پول دیجیتال بیت کوین طراحی شد، اما در حال حاضر جامعه فناوری در حال پیدا کردن دیگر کاربردهای بالقوه برای این فناوری است.

بیت کوین، «طلای دیجیتال» نامگذاری شده است و دلایل خوبی نیز برای این امر وجود دارد. بلاک چین می‌تواند انواع دیگری از ارزش دیجیتال را ایجاد کند. مانند اینترنت (یا خودرو)، شما برای استفاده از بلاک چین لازم نیست بدانید چگونه کار می‌کند. با این حال، داشتن دانش اولیه در مورد این فناوری جدید به شما نشان خواهد داد که چرا انقلابی محسوب می‌شود.

بلاک چین یک دفترکل دیجیتالی غیرقابل تخریب از معاملات اقتصادی است که می‌تواند نه تنها برای ضبط معاملات مالی بلکه تقریبا برای ثبت هر دارایی ارزش‌مندی استفاده شود.

یک پایگاه داده توزیع شده

صفحه گسترده‌­ای را تصور کنید که هزاران بار در شبکه کامپیوتری کپی شده است. سپس تصور کنید که این شبکه طراحی شده تا به طور منظم به روزرسانی شود، اکنون شما درک اولیه‌ای از بلاکچین دارید.

اطلاعاتی که در بلوک نگهداری می‌شود به عنوان پایگاه داده به اشتراک گذاشته شده و به طور پیوسته در حال تطبیق است. این روش استفاده از شبکه دارای مزایای­ آشکاری است. پایگاه داده بلاک چین در یک مکان خاص ذخیره نمیشود، به این معنی که پرونده‌هایی که نگهداری می‌کنند، واقعا عمومی هستند و به راحتی قابل تاییدند. نسخه متمرکزی از این اطلاعات وجود ندارد تا یک هکر بتواند آن را تخریب کند. با میزبانی داده‌ها توسط میلیون‌ها کامپیوتر به طور همزمان، داده‌های آن برای هر کسی در اینترنت قابل دسترسی است.

 

 

 

بلاک چین به زبان ساده!

دوام و استحکام بلاک چین

فناوری بلاک چین مانند اینترنت است که دارای یک استحکام داخلی است. با ذخیره بلوک‌های اطلاعاتی‌­ای که در سراسر شبکه آن یکسان هستند، بلاک چین  نمیتواند:

1- توسط یک نهاد واحد کنترل شود و

2- هیچ نقطه‌ی شکست واحدی ندارد.

بیت‌کوین در سال 2008 اختراع شد. از آن زمان، بیتکوین بدون اختلال قابل توجهی عمل کرده است (تا به امروز مشکلات مربوط به بیتکوین به دلیل هک شدن یا سوء مدیریت بوده است. به عبارت دیگر، این مشکلات از قصد بد و خطای انسانی حاصل می‌شود، نه نقص در مفاهیم پایه).

بلاک چین واقعا مکانیزمی انقلابی است که همه را به بالاترین سطح پاسخگویی می‌­رساند. دیگر معاملات نادرست، خطاهای انسانی و ماشینی یا حتی یک مبادله که با رضایت طرفین انجام نشده است، وجود نخواهد داشت. بالاتر از هر چیز دیگری، مهم‌ترین حوزه‌ای که بلاک چین به آن کمک می‌کند، ضمانت اعتبار یک معامله از طریق ثبت آن نه تنها در یک محل ثبت اصلی و متمرکز بلکه در یک سیستم توزیع شده است که از طریق مکانیزم اعتبارسنجی امن متصل هستند.

ایده‌ی غیرمتمرکزسازی

بلاک چین یک فناوری غیرمتمرکز است. هر چیزی که روی آن اتفاق می‌افتد، حاصل از عملکرد شبکه به عنوان یک کل است. از این ویژگی بسیار استفاده می‌شود. با ایجاد یک روش جدید برای بررسی معاملات، برخی جنبه‌های تجارت سنتی ضرورت خود را از دست خواهند داد. برای مثال، معاملات بورس سهام می‌توانند به طور همزمان در بلاک چین قرار گیرند – یا می‌توان انواع حسابرسی‌ها مانند ثبت زمین را کاملا عمومی‌ کرد. تمرکززدایی در حال حاضر یک واقعیت است.

بیتکوین یک شبکه‌ی جهانی کامپیوتری است که از فناوری بلاک چین برای مدیریت پایگاه داده‌هایی که معاملات بیتکوین را ثبت می‌کند، استفاده می‌کند. بیت‌کوین توسط شبکه اش اداره می‌شود و نه یک مقام مرکزی. این به این معنی است که شبکه به صورت peer-to-peer عمل می‌کند.


منبع


 

کسب وکارهای که تحت تاثیر قرار میگیرند :

بلاک‌چین، کشاورزی و زنجیره‌ی تأمین صنایع غذایی را متحول خواهد کرد .

چگونه بلاک‌چین می‌تواند اینترنت اشیا را بهبود ببخشد؟ 

ورود فناوری بلاک‌چین به تجارت الکترونیک: روندهای جاری 

کاربرد بلاکچین در کمک‌های بین‌المللی 


منبع


آیا با توجه به تعریف بلاکچین راهی برای کسب درآمد ار آن وجود دارد . بله بیتکوین

برای شروع کافیست از طریق لپ تاپ یا کامپیوتر خود روی لینک زیر زده و طبق آموزش عمل کنید :

دانلود مرورگر کریپتو

 • گزینه  DOWNLOAD CRYPTOTAB BROWSER را زده و مرورگر کریپتو را دانلود کنید
 • فایل نصب مرورگر کریپتو را ذخیره کنید
 • سپس روی گزینه ی ACCEPT AND INSTALL زده و صبر کنید تا مرورگر کریپتو نصب شود
 • پس از نصب و اجرای مرورگر کریپتو با تصویر زیر روبرو خواهید شد :

 • 1 - تنظیم سرعت استخراج (برای استفاده کمتر از Cpu میتوانید روی اندازه دلخواه تنظیم کنید)

 • 2 - نمایش سرعت استخراج (هرچه توان Cpu بالاتر باشد سرعت استخراج بالاتر است)
 • 3 - میزان درآمد کسب شده از زیرمجموعه ها
 • 4 - تعداد زیر مجموعه ها
 • 5 - میزان اصلی درآمد شما
 • 6 - لینک اختصاصی شما جهت زیر مجموعه گیری 

 • منبع


  آیا چنین انقلابی موجب تحول در کل زمینه ها می شود ؟

  برای به اشتراک گذاشن نظرات و پیشنهادات خود با دیگران  کامنت بگذارید .


   


اشتراک گذاری :

افزودن نظر

پاسخ

برای افزودن نظر ابتدا باید به حاسب کاربری خود وارد شوید

نظرات

اولین نظر را وارد نمایید.