//fastniaz.com/?lang=en

ورود به پنل کاربری راهنما

ثبت نام کاربران راهنما


بازیابی رمز عبور راهنما

ارتباط با آگهی دهنده

شبکه اجتماعی
اشتراک گذاری :

شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی
شبکه اجتماعی فضایی دیجیتالی، آنلاین، عمومی و اجتماعی است که از معمولا از افراد یا شرکت ها یا سازمان ها وغیره تشکیل می شود وتوسط یک یا چند نوع خاص از تعاریف وابستگی های مختلف مثل ایده‌ها و تبادلات اجتماعی، دوستانه، خانوادگی ،خویشاوندان، لینک‌های وب سایت، و غیره به هم وصل می شوند.
شبکه اجتماعی های مختلفی که ساخته شده اند هر کدام روابط اجتماعی و سیاست های خود را برای ارتباطات بین افراد و سازمان ها اجرا می کنند و بر اساس همین سیاست ها و تعاریف کاربران را به سمت خود جذب می کنند.
نتایج تحقیقات مختلف در مورد شبکه اجتماعی بیانگر آن است که می‌توان از ظرفیت شبکه اجتماعی در بسیاری از سطوح فردی و اجتماعی به منظور شناسایی مسائل و تعیین راه حل برای آنها، برقراری روابط اجتماعی، اداره امور تشکیلاتی، سیاست گذاری عمومی و رهنمون سازی افراد در مسیر دستیابی به اهداف استفاده نمود.
خدمات شبکه اجتماعی
خدمات شبکه اجتماعی بستری برای ایجاد شبکه اجتماعی یا شبکه‌های ارتباطی است که در آن افراد و کاربران در قالب گروه‌های مختلف، به‌طور مثال علایق، فعالیت‌ها، پیش‌زمینه‌ها و ارتباطات خود در زندگی واقعی را به اشتراک می‌گذارند. در این خدمات، هر شخص از طریق حساب کاربری اختصاصی خود شناخته می‌شود و از این طریق به فعالیت‌های قابل انجام می‌پردازد. بیشتر این شبکه اجتماعی های برگرفته از برنامه کاربردی وب هستند که از طریق اینترنت قابل دسترسی هستند.
تحلیل شبکه اجتماعی
شبکه اجتماعی، شبکه‌ای متشکل از افراد، گروه‌ها و ارتباطات بین آن‌ها است. افراد و گروه‌های عضو آن گره‌های را تشکیل می‌دهند و وابستگی‌های بین این افراد مانند دوستی، خویشاوندی، تجارت، علایق مشترک و غیره یال‌های بین گره‌ها را تشکیل می‌دهند. با بیشتر شدن گره‌ها و یال‌های بین آن‌ها شبکه هم پیچیده‌تر می‌شود و می‌توان با آنالیز شبکه آن‌ها را تحلیل و بررسی کرد.
شبکه های اجتماعی، نسل جدیدی از وب سایت ها هستند که این روزها در کانون توجه کاربران شبکه گسترده جهانی اینترنت و وب قرار گرفته اند. شبکه های اجتماعی بر اساس تشکیل اجتماعات برخط و آنلاین عمل می کنند و هر کدام تعدادی از کاربران اینترنتی با شرایط مختلف را شامل می شوند.
پس شبکه اجتماعی را نوعی از رسانه های اجتماعی می نامیم که امکان دسترسی به نوع متفاوتی از ارتباطات و اشتراک گذاری های مختلف در اینترنت و وب سایت را فراهم کرده اند. صدها میلیون کاربران وب سایت و اینترنت عضو شبکه های اجتماعی مختلفی شده اند و هر کدام به نحوی عملیات برخط و آنلاین خود را در این شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند.
شبکه اجتماعی تعریفی است که قبل از اینکه در دنیای مجازی و اینترنت قرار بگیرید در دنیای فیزیکی هم وجود پیدا کرده بود و فعالیت آن را روزانه حس می کردیم، اما با دیجیتالی شدن دنیا و گستردگی اینترنت در دهکده جهانی وب این مفهوم به صورت اینترنتی و آنلاین طرفداران بسیار بسیار زیادی پیدا کرد چرا که کاربران درون شبکه های اجتماعی آنلاین هیچ گونه محدودیتی ندارندو به راحتی آب خوردن می توانند فعالیت های روزانه خود را انجام دهند.
به نظر من شبکه های اجتماعی، بزرگترین دستاورد اینترنتی و آنلاین دهکده جهانی وب می باشد. و با اختلاف بسیار زیاد جای دیگر از دیگر نوآوری های اینترنتی و آنلاین دیگر پیشی گرفته است. خیلی از کارشناسان این حوزه، شبکه های اجتماعی را به نام "زندگی دیجیتالی" می شناسند،
از دیگر مزایای شبکه های اجتماعی می توان این گزینه ها را هم گفت که درون آنها افراد و کاربران با دوستان جدید به راحتی ارتباط برقرار می کنند و همچنین دوستان قدیمی خود را در پیدا می کنند و با اشتراک گذارب های روزانه از وضعیت خودشان ارتباط با آنها را نگه می دارند،این ارتباطات خیلی اهمیت دارد چون که در دنیای فیزیکی کمتر ارتباط بین دوستان برقرار می شود. شبکه های اجتماعی مکان هایی برای تبادل نظر و ارتباطات هستند معمولا در آنها کاربران نظرات و خیلی چیزهای دیگر خود را با هم به اشتراک می گذارند.
یک قابلیت خیلی مهم و پرطرفدار شبکه اجتماعی این است که کاربران به راحتی می توانند کاربران در دیگر کشورهای دنیا ارتباط برقرار کند ، این باعث شده است تا شبکه های اجتماعی به فضایی تبدیل شوند که در آن فضا ها ، ایده ها و خلاقیت های جدید پیدا می شوند و مورد بحث و بررسی قرار می گیرند.
بر اساس گزارشات صورت گرفته از کاربران اینترنتی درباره وب سایت های شبکه اجتماعی ، بیش از نیمی جمعیت کاربران اینترنت در کشورهای دنیا ، جزو کاربران شبکه های اجتماعی هستند. استفاده از وب سایت های شبکه اجتماعی در اینترنت رشد بسیار زیادی داشته و در سال گذشته با گزارشاتی که صورت گرفته بیش از 90 درصد از جمعیت کاربران اینترنتی و آنلاین، جزو استفاده کنندگان از وب سایت های شبکه اجتماعی می باشند.
همین رشد بسیار زیاد گذراندن زمان کاربران در شبکه های احتماعی باعث شده است که وب سایت های شبکه اجتماعی زمان زیادی از کاربران را به خود اختصاص داده اند.
مثلا در شبکه اجتماعی فیس بوک که در هنگام ساخت آن فضایی برای دانشگاه و دانشجویان بود با رشد بی رویه ای که از شبکه های اجتماعی به وجود آمده در سال جاری کاربران با سن و سال های مختلف به آن اضافه شده اند
نتیجه اینکه شبکه های اجتماعی با سرعت بسیار زیاد در فضای دیجیتال و اینترنت در حال رشد پیدا کردن است و این نشان می دهد که باید ایده و خلاقیت مثبتی در این نوع شبکه ها بوجود آورد تا بتوانیم به از آن استفاده مثبت و بهینه داشته باشیم و این وب سایت ها فقط باعث تلف شدت وقت با ارزش کاربران نباشند.
در زیر ما لیست چند شبکه اجتماعی پر بازدید و پر طرفدار و تعداد کاربران فعال در آنها را برای اثبات گفته هایمان آماده کرده ایم:
شبکه اجتماعی فیس بوک: Facebook
تعداد حساب های فعال این شبکه اجتماعی 2.13 میلیارد می باشد و کشور سازنده آن آمریکا می باشد و مالک آن شرکت فیس بوک است.
شبکه اجتماعی واتس آپ: Whatsapp
تعداد حساب های فعال این شبکه اجتماعی 1.5 میلیارد می باشد و کشور سازنده آن آمریکا می باشد و مالک آن شرکت فیس بوک است.
شبکه اجتماعی وی چت: Wechat
تعداد حساب های فعال این شبکه اجتماعی 1.0 میلیارد می باشد و کشور سازنده آن چین می باشد و مالک آن شرکت تنسنت است.
شبکه اجتماعی کیو کیو: qq
تعداد حساب های فعال این شبکه اجتماعی 868 میلیون می باشد و کشور سازنده آن چین می باشد و مالک آن شرکت تنسنت است.
شبکه اجتماعی اینستاگرام: Instagram
تعداد حساب های فعال این شبکه اجتماعی 800 میلیون می باشد و کشور سازنده آن آمریکا می باشد و مالک آن شرکت فیس بوک است.
شبکه اجتماعی تویتر: Twitter
تعداد حساب های فعال این شبکه اجتماعی 330 میلیون می باشد و کشور سازنده آن آمریکا می باشد و مالک آن شرکت تویتر است.
شبکه اجتماعی اسکایپ: Skype
تعداد حساب های فعال این شبکه اجتماعی 300 میلیون می باشد و کشور سازنده آن آمریکا می باشد و مالک آن شرکت مایکروسافت است.
شبکه اجتماعی گوگل پلاس: Google+
تعداد حساب های فعال این شبکه اجتماعی 212 میلیون می باشد و کشور سازنده آن آمریکا می باشد و مالک آن شرکت گوکل است.
شبکه اجتماعی پینترست: Pinterest
تعداد حساب های فعال این شبکه اجتماعی 200 میلیون می باشد و کشور سازنده آن آمریکا می باشد و مالک آن شرکت پینترست است.
شبکه اجتماعی لینکداین: Linked in
تعداد حساب های فعال این شبکه اجتماعی 106 میلیون می باشد و کشور سازنده آن آمریکا می باشد و مالک آن شرکت مایکروسافت است.
شبکه اجتماعیتلگرام: Telegram
تعداد حساب های فعال این شبکه اجتماعی 200 میلیون می باشد و کشور سازنده آن روسیه می باشد و مالک آن شرکت تلگرام است.

دسته بندیکامپیوتر و موبایل => طراحی و برنامه نویسی
موبایل09190290180
وبسایتhttp://www.website1.ir/
تاریخ بروزرسانی05 شهريور 1401
بازدید213

افزودن نظر

پاسخ

برای افزودن نظر ابتدا باید به حاسب کاربری خود وارد شوید
اولین نظر را وارد نمایید.

دیگر آگهی های کاربر

آگهی های مشابه