//fastniaz.com/?lang=en

ورود به پنل کاربری راهنما

ثبت نام کاربران راهنما


بازیابی رمز عبور راهنما

ارتباط با آگهی دهنده

سئو وب سایت و بهینه سازی تصاویر و عکس ها
اشتراک گذاری :

سئو وب سایت و بهینه سازی تصاویر و عکس ها

سئو وب سایت و بهینه سازی عکس برای وب سایت چیست؟
سئو وب سایت محدودبه سرعت بالا آمدن وب سایت ،متا دسکریپشن (متا تگ توضیحات)، متا کیورد (متا تگ کلمات کلیدی)وهدینگ تگ (تگ های هدر) نمیشود .عکس ها و تصاویر وب سایت نیزباید بهینه وسئو شوند،زیرا بهینه سازی و سئو عکس در در رنگ و جایگاه وب سایت در لیست نتایج موتورهای جستجوگر بسیار موثر است. در نظر داشته باشید که سئو، درراستای تجربه بهتر وب سایت برای کاربراست ، به این معنی که، هرکاری که قوانین موتورهای جستجوگر می گویند از شما میخواهند انجام دهید نتیجه اش به نفع کاربران است . درمورد تصاویر و عکس های درون وب سایت نیزهمین گونه می باشد، با سئو و بهینه سازی تصاویر و عکس ها در وب سایت تان شما کاری میکنید که وب سایت تان سرعت بالاتری لود و باز شود، به اضافه اینکه با این کار شما تعیین میکنید که آن تصویر وعکس درچه مورد است ، هر دوی این موارد به نفع کاربران وب سایت تان می باشد.
سئو تصویر و عکس به عملیات بهینه سازی تصویر های یک وب سایت می گویند که موتورهای جستجوگر مثل گوگل به راحتی قادر باشند آن تصاویر و عکس ها را پیدا کنند. سئو کردن تصاویرو عکس های وب سایت، باعث بهبود رنگینگ و رتبه بندی وجایگاه وب سایت در موتورهای جستجوگر مثل گوگل ،یاهو، بینک، اسک و غیره می شود، و در نتیجه آن نیز باعث می شود میزان بازدیدکاربران از وب سایت شما افزایش یابد. عملیات سئو و بهینه سازی تصاویر و عکس ها شامل عناصری مثل نوع تصویر، اندازه و سایز عکس، زمان بارگذاری و لود عکس در صفحه، بهینه سازی متن جایگزین عکس(Alt) و همچمنین استفاده ازکلمات کلیدی درنام فایل عکس ها می باشد.
بهینه سازی و سئو تصویر و عکس یکی از موارد بسیار مهم و تاثیرگذار در عملیات سئو داخلی وب سایت می باشد که متاسفانه بسیاری از اوغات از دید وبمستران نادیده گرفته میشود؛ در حقیقت اگر به بهینه سازی و سئو ی تصاویر و عکس های وب سایت تان توجه نکنید،توانایی و قابلیت وب سایت تان را برای دریافت بک لینک، ایندکس شدن وب موتور های جستجوگر وافزایش ترافیک طبیعی از دست می دهید. به همین دلیل درهنگام انجام عملیات سئو داخلی وب سایت حتمابه بهینه سازی تصاویر و عکس های صفحات وب سایت تان حتما توجه ویژه داشته باشید تابتوانید جایگاه بهتری درلیست نتایج موتور های جستجوگر به دست آورید.
به شما این اطمینان را میدهیم که بهینه سازی و سئو عکس ها و تصاویر، اگراز دیگر عملیات سئو وب سایت مهمترنباشد، کم اهمیت تراز اهمیت تر هم نیست. در عصر حاضر که تصاویر نقش بسیار پر اهمیتی در جذابیت مطالب و بهتر کردن تجربه کاربری دارند دارند، بهینه سازی و سئو عکس کمک بسیار زیادی به بالابردن رتبه وب سایت و بهبود جایگاه وب سایت در لیست نتایج موتور های جستجوگر وجذب کاربران بیش ترمیکند.دراین مقاله سعی میکنیم به بررسی سئو تصویر و عکس ونحوه انجام آن میپردازیم.
اهمیت بهینه سازی و سئو عکس و تصویر در بهینه سازی و سئو وب سایت:
تصاویر و عکس ها بخش حیاتی ازصفحات وب سایت هستندکه نمایش محتوا برای کاربر را زیباتر میکنند وباعث تعامل بیش ترکاربران باآن میشوند. تصاویر و عکس ها میتوانندبه شما این اطمینان رادهندکه محتوای صفحات تان برای دکاربران بیش تری به نمایش در آید. اما اضافه براین تصاویر و عکس ها برای بهینه سازی و سئو وب سایت هم اهمیت زیادی دارند.ازیکطرف عکس ها اطلاعات کاربردی کلیدی و مهمی در باره موضوع محتوا دراختیار موتورهای جستجوگر قرارمیدهند. ازطرف دیگرهم سئو عکس،سرعت لود صفحات وب سایت را بالا برده وتاثیر بسیار زیادی دربالارفتن رتبه صفحات وب سایت در لیست نتایج موتورهای جستجوگر میگذارد.
بالابردن تجربه کاربری کاربرات وب سایت با استفاده از تصاویر و عکس ها:
هیچ کاربری علاقه نداردمتنی بلند و بدون عکس راپشت سرهم بخواند. احتمالاشما هم تاکنون تجربه دیدن چنین صفحاتی را داشته اید. معمولا کاربران زیادی در برابر این صفحات به سرعت از آن صفحه خارج می شوند و آن صفحه را نمی خوانند. استفاده ازتصاویر درصفحات وب سایت و در بین مطالب باعث ارتباط و تجربه بهترمخاطب بامطالب صفحه شده وآنراز یک نواختی خارج در می آورد. همچنین استفاده صحیح از عکس ها تصاویرمیتواند تعامل بیشتری از بازدید کننده وب سایت گرفته و شاید موجب اشتراک ‌گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی یا وب سایت‌ های دیگر شود. پس در نتیجه استفاده درست ازتصاویر تجربه کاربری وب سایت شمارا برای کاربران تا حد بسیاز زیادی بهبود می بخشد.
تصاویر وب سایت تان را سئو کنید.
سئو تصویر و عکس عملیات ایجاد تصاویری باکیفیت درفرمت، سایز و رزولوشن مناسب برای وب سایت است، به گونه ای که باعث می شود تعامل مخاطبین با محتوا افزایش یابد. عملیات سئو عکس و تصویرهمچنین شامل برچسب گذاری واضافه‌ کردن اطلاعاتی به عکس است که ربات های موتورهای جستجوگر بتوانند محتوای عکس رابخوبی تشخیص دهند. برخی بررسی هانشان ‌میدهد چیزی درحدود بیست درصد فضای صفحات وب از تصاویر تشکیل شده اند. ازآن جاکه تصاویرمعمولا حجم بیش تری نسبت به المانهای متنی در صفحات وب سایت دارند، حجم آن هامیتواند تاثیر بسیار زیادی درعملکرد وب سایت داشته باشند.
اگربتوانید حجم عکس و تصاویر وب سایت رابدون افت کیفیت شان کم کنید، سرعت لود صفحات وب سایت تان بیشتر شده و درنتیجه تجربه کاربری وب سایت هم بهبود می یابد. جالب است بدانیدهریک ثانیه تاخیر در لود صفحه وب سایت، باعث می شود حدود هفت درصد از نرخ تبدیل کاربران کاهش پیدا کند. همچنین وقتی سرعت لود یک صفحه وب سایت ازسه ثانیه بیشترشود، حدود چهل درصد از بازدیدکنندگان صفحه ریزش میکنند.
به اضافه ، بخش زیادی از جستجوها در موتورهای جستجوگر هم در قسمت جستجوی تصاویرانجام میگیرند. سئو تصاویربه شماکمک میکند جایگاه عکسهای وب سایت خودرا درلیست نتایج موتورهای جستجوگر افزایش دهید و بازدید ورودی به وب سایت را ازاین روش هم بالا ببرید. به همین دلایل بهینه سازی و سئو تصاویر و عکس های وب سایت اهمیت بسیار ویژه ای چه درارتقا رتبه وب سایت وچه درجذب کاربر به وب سایت دارد.
اهمیت بهینه سازی و سئو عکس ها در بالابردن رتبه سایت:
این روزها ربات های موتور های جستجوگر از قبیل گوگل برای رنکینگ و رتبه‌ بندی وب سایت ها بیشتر ازهرچیز به تجربه کاربری وب سایت ها توجه میکنند، در حقیقت همه عملیات سئو باید برای بهبود تجربه کاربری مخاطبان وب سایت باشند. چون که بهبود تجربه کاربری وب سایت تاثیرمستقیمی روی بالا بردن جایگاه وب سایت در لیست نتایج موتورهای جستجو را دارد. باانجام سئو تصاویرتجربه کاربری وب سایت ودرنتیجه رتبه آن در موتور های جستجوگر ارتقا پیدامیکند.
کارهایی که باید برای سئو و بهینه سازی تصاویر وب سایت انجام دهید:
همانطورکه گفتیم عملیات سئو تصاویر بایدتصاویری مناسب در حجم، سایز و رزولوشن مناسب همراه با اطلاعات لازم برای قرار گرفتن درصفحات وب سایت تولید کنید. دراین بخش به بررسی مهمترین عملیاتی میپردازیم که برای سئو تصاویر بایدانجام گیرند:
1: استفاده از فرمت مناسب برای عکس
دربحث بهینه سازی و سئو تصاویر وب سایت چیزی به نام فرمت مناسب برای تصاویر وجود ندارد. انتخاب فرمت تصاویرکاملا بستگی کاربرد واستراتژی شمادارد.
معمولا ازفرمت Jpeg برای تصاویر باسایزبزرگ استفاده می شود. پس برای تصاویری که ابعاد وکیفیت بالایی دارندبهتراست ازاین فرمت استفاده شود.
ازفرمت PNG برای تصاویری که تصویربک گراندشفاف دارنداستفاده می شود. همچنین فرمت PNG کیفیت بالایی نیز دارد و در نتیجه حجم تصاویر بااین فرمت نیز افزایش می یابد.
ازفرمت Jpg برای تصاویرمعمولی باکیفیت ووضوح معمولی میتوان استفاده کرد.
ازفرمت WebP میتوان بجای تصاویر PNG و Jpeg و Jpg استفاده کرد.دراین فرمت حجم تصاویر بسیارکاهش مییابد وهم چنین امکان کپی کردن نیزبراحتی فراهم نیست. ازابزار Squoosh برای تبدیل فرمت تصاویربه WebP میتوان استفاده کرد.
ازفرمت SVG برای لوگو وآیکون هابهره ببرید. باکمک کدهای CSS یا JavaScript میتوانید عکسهایی بافرمت SVG بسازید وبدون افت کیفیت تغییرسایزدهید.
بعضی ازمرورگرها و بعضی دستگاههای موبایل ممکن است فرمت خاصی راپشتیبانی نکنند ودراینگونه مواردتصاویر درآن دستگاهها نمایش داده نمیشود. برای کنترل این موردمیتوان ازابزار وب سایت canIuse.com استفاده کرد.این ابزار فرمتهایی راکه توسط مرورگرهاو دستگاهها پشتیبانی میشوند رانمایش میدهد.بطورکلی قبل ازذخیره عکس توجه کنیدکه هرفرمتی برای بعضی تصاویرمناسب است.اگر تصویرشما حالت photo داردیعنی عکس طبیعی است یااین که پراکندگی رنگی آن زیاداست بهتراست که آن رابافرمت jpg ذخیره کنید. درصورتیکه تعدادرنگهای تصویرشما کم است ودرحدود ۵۰ تا ۲۵۵رنگ است بهتراست که بافرمت gif یا png-8 ذخیره کنید، ودرصورتیکه پراکندگی رنگ کم است امابیش از۲۵۵ رنگ است بافرمت png-24 ذخیره کنید. پیشنهاد میشود فرمت jpg رابرای تصاویربزرگی که توسط عکاس حرفه‌ای گرفته شده‌اند،استفاده کنید. امابرای استفادههای معمول فرمت png انتخاب خوبی است.
2- سئو حجم تصاویر
قدم بعدی در سئو تصاویر این است که حجم فایل عکس راتاحد امکان کاهش دهید.البته نکته ای وجوددارداین است که فشرده سازی حجم تصاویرنباید کیفیت راتحت تاثیرقراردهد تصاویرمعمولابزرگترین المانهایی هستندکه درصفحات وب سایت قرار میگیرند ومیتوانند سرعت لود آن را بالا ببرند. باتوجه به این که سرعت باز شدن وب سایت یکی ازفاکتورهای بسیار مهم رنکینگ و رتبه بندی در موتورهای جستجوگر است، ازاینر‌و بهینه ‌سازی حجم عکس ها و تصاویر یکی ازمهمترین بخش های سئو تصویراست. استفاده ازتصاویر با حجم زیاد باعث دیرتر باز شدن وب سایت میشود. اگردربخش مقالات خودمیخواهید از تصویراستفاده کنید معمولا تصاویر با عرض 900 پیکسل برای یک صفحه وب یک ستونه مناسب می باشد، و بالطبع آن بسته به تعداد ستون های یک صفحه این اندازه را تغییر دهید، ولی اگر یک تصویر تمام عرض میخواهید نهایت عرض آن را 900 پیکسل در نظر بگیرید
برای کم ‌کردن حجم تصاویرمیتوانید ازنرم‌افزارهایی مثل فوتوشاپ یا تاینی پی ان جی یا کامپرس جی پک استفاده کنید. علاوه براین بعضی افزونه‌های وردپرس مثل wp smush هم اینکاررابرای شما انجام میدهند. ترجیحابهتراست جحم تصاویررا قبل ازآپلود روی وب سایت کاهش دهید،.ولی اگراز افزونه‌های وردپرس استفاده میکنید، اطمینان پیدا کنیددکه عملیات کاهش حجم عکس راروی سرور تان ،افزونه مورد نظر، درخارج از وب سایت تان انجام دهد تاسرعت لود وب سایت پایین نیاید.
3- فشرده کردن تصاویر
یکی ازراههای کاهش حجم تصویرفشرده کردن حجم آن است که تاثیرزیادی دربالاآمدن وب سایت شمادارد. شمااینکار رامیتوانید با نرم‌افزارهای رایج نظیرفتوشاپ هم انجام دهید.
4- تگ متن جایگزین برای تصاویر
تگ متن جایگزین برای تصاویر به عنوان Alt tag شناخته ‌میشود. ممکن است تا‌بحال بااین حالت مواجه شده‌ایدکه مرورگرنتواند تصاویر یک وب سایت را لو نماید وبجای آن ها،متنی رانمایش میدهد. این متن همان Alt tag یامتن جایگزین تصویراست که شناخته می شود و مهمترین بخش در سئو تصاویر است، این متن باید محتوان عکس مورد نظر را توصیف کند.
ازآنجا که این متن در مواقع بارگیری ‌نشدن تصویر به کاربر سایت نشان داده می‌شود،حتما ازمتنی برای آن استفاده کنید که بخوبی محتوای تصویر راتوضیح دهد.نوشتن متن مناسب برای جایگزین تصاویربه شماکمک میکند رتبه وب سایت خودرادر نتایج موتور های جستجوگر به ویژه بخش جستجوی تصاویرارتقادهید. موتور جستجوگر گوگل هم به شدت براهمیت ویژگی متن جایگزین عکس در سئو عکس تاکید میکند. بااستفاده از تگ آلت این امکان برای شماوجوددارد که آن تصویررا به رباتها بشناسانید. درواقع ویژگی یک روش فوق العاده برای سئو و بهینه ‌سازی موتورهای جستجوگر می باشد. موتور جستجوگر گوگل ابراز کرده از متن جایگزی تصویر یا همان تگ آلت،برای تشخیص ارتباط تصویرباعبارت جستجوی کاربران استفاده میکند.
5- سئو نام تصاویر
تاجاییکه به سئو تصاویرمربوط است،انتخاب نامی که عکس راتوضیح دهد وشامل کلمه کلیدی مورد نظرآن باشد،امری حیاتی است. نام تصاویربه ربات های موتورهای جستجوگر در موردموضوع عکس هم اطلاعاتی میدهد. درصورتیکه ازنا‌مهایی مثل اعدادبرای عکسهای وب سایت استفاده کنید،فرصت بسیارخوبی که برای معرفی محتوای عکس وحتی صفحه دراختیارتان قراردارد راازدست می دهید.
6- قانون کپی رایت تصاویر
همانطورکه درمورد متنهای وب سایت تاکیدمیشود محتوای اختصاصی برای وب سایت خودتهیه کرده وازکپی ‌کردن به شدت پرهیز کنید،درموردتصاویر هم بایداین مسئله رارعایت کنید. استفاده ازتصاویرکپی وتکراری بین وب سایت‌ هاکاری معمول است امالازم است بدانیداینکار تجربه کاربری وب سایت راپایین آورده وکمکی به افزایش رتبه وب سایت نمیکند.
حتماشماهم دیده‌اید تعدادی عکس درفضای وب وجوددارد که وب سایت ‌هابرای مطالب مختلف خودازآن هااستفاده میکنند.مسلمااین تصاویرآ‌نقدردر وب سایت‌ های مختلف نمایش داده شده‌اندکه دیگرجذابیتی برای کاربران ندارند. اینکاردر واقع شمارا ازهدف اصلی سئو تصاویرکه کمک به ارتقاتجربه کاربری وب سایت بود، دورمیکند. تصاویرکپی راهر چقدرهم که سئو کنید، بازهم نمیتوانند مزیتهایی راکه یک عکس غیرکپی برای وب سایت دارد،فراهم کنند.
7- سئو تصاویر سایت برای موبایل
حتماشماهم ازاهمیت جستجوی موبایل دردنیای امروزخبردارید، اینروزها گوگل ایندکس نسخه موبایل وب سایت‌ هارانسبت به نسخه دسکتاپ دراولویت قرارداده است. ازاینرو سئو تصاویربرای نسخه موبایل اهمیت زیادی پیداکرده است. استفاده ازتصاویر ناهم خوان باموبایل میتواند بشدت نرخ پرش وب سایت رابالابرده ورتبه شمارا کاهش دهد. درعوض سئو عکس برای موبایل، میتواندترافیک زیادی ازطریق گوشیهای موبایل به وب سایت شماهدیه دهد.
برای آن که تصاویر وب سایت راواکنشگرا کنید، موزیلااستفاده ازویژگی srcset و sizes رابرای ارائه اطلاعات لازم بمرورگر توصیه میکند. البته درصورتیکه وب سایت شماازسیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده میکند، بابکاربردن قالبهای وب سایت تعاملی میتوانید خیال خودرا ازبابت واکنش گرابودن تصاویر وب سایت راحت کنید.
8- اضافه کردن تصاویر به سایت مپ
اضافه کردن تصاویر به وب سایت مپ باعث میشود شانس خزش وایندکس تصاویر وب سایت توسط موتورهای جستجوگر بیش تر شود. درنتیجه همه انتظاری که از سئو تصویرداشتید، زودتر به ثمرمی نشیند. میتوانید تصاویررا در وب سایت مپ اصلی وب سایت واردکنید یااین که برای آن یک نقشه وب سایت جداگانه درنظربگیرید. البته درصورتیکه ازافزونه یواست برای سئو وب سایت استفاده میکنید، خودش اینکارها رابرای شماانجام میدهد.
جمع‌بندی
سئو عکس فرصت بسیارخوبی برای بالابردن رتبه وب سایت وجذب ترافیک بیش تردراختیار وبمستران قرارمیدهد. سئو تصویر باعث ارتقاتجربه کاربری وب سایت شده وازاین طریق رتبه آن رادرنتایج جستجو افزایش میدهد.

افزودن نظر

پاسخ

برای افزودن نظر ابتدا باید به حاسب کاربری خود وارد شوید
اولین نظر را وارد نمایید.

دیگر آگهی های کاربر

آگهی های مشابه