//fastniaz.com/?lang=en

ورود به پنل کاربری راهنما

ثبت نام کاربران راهنما


بازیابی رمز عبور راهنما

ارتباط با آگهی دهنده

ثبت شرکت پیمانکاری فضای سبز
اشتراک گذاری :

ثبت شرکت پیمانکاری فضای سبز

فضای سبز شهری عبارت است از کلیه مجموعه های گیاهی انسان ساخت که تحت مدیریت قرار دارند و دارای بازدهی اجتماعی وزیست محیطی ( اکولوژیک) می باشند.
به عبارتی می توانیم بگوییم فضای سبز نماینده طبیعت درشهر است.
تعاریف ومفاهیم یاد شده در واقع موید این مطلب هستند که برای ایجاد ونگهداری فضای سبز شهری عوامل زیست محیطی، اقلیمی واجتماعی تعیین کننده کیفیت آن به شمار می روند.درنتیجه، پرداختن به عناصر مرتبط وتاثیرگذار آن نخستین گام در پی ریزی بنای فضاهای سبز می باشد.
• تاریخچه فضای سبز درجهان :
قدیمی ترین شواهد باغ سازی از ۲۲۰۰سال قبل از میلاد مسیح در مصر به دست آمده است. درآن زمان نیز مصریان درختان وگیاهان رونده را ( مانند مو) برآلاچیق ها وداربست ها پرورش داده وسایبان می ساختند.گیاهان گلدار را درباغچه های متقارن ومنظم کاشته وگیاهانی مانند رز ویاسمن و برگ نو سایر گیاهان را در زمین یا گلدان می کاشتند. باغ های محصور نیز از همین زمان متداول شد تا محیطی محفوظ برای زنان ساکن آن منازل ایجاد نماید . ‌باید متذکر شد که تمام این باغ ها برای فراعنه و پیشوایان مذهبی واطراف معابد احداث می شد‌.
• تاریخچه فضای سبز در ایران :
درتاریخ تمدن وفرهنگ شهری ایران باغ وفضای سبز جایگاه ویژه ای داشته است.درکتب قدیمی از پردیس های باستانی خوزستان( بهشت های جاودانی) صحبت به میان آمده است وبه نظر می رسد که چه قبل از هخامنشیان وچه در زمان آنها هنر باغ سازی در تخت جمشید وشوش به منتهی درجه از زیبایی خود رسیده باشد به طوری که از نوشته های مورخان یونانی بر می آید نزدیک به سه هزار سال پیش،پیرامون خانه های بیشتر ایرانیان را باغ ها احاطه کرده بود و واژه پردیس به همان باغ های پیرامون خانه ها گفته می شده است. از آنجا که ایران کشوری حاصلخیز بوده غرس نهال وکاشت درختان ونباتات در آن متداول بود‌؛همچنین به علت اقلیم نیمه خشک وهوای گرم شهرها و بیابان ها این مسله بسیار مورد توجه بوده است.
آدرس: میدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 5
سایت: kararegister.com
تلفن: 88880006-021
ایمیل: sabtkara@gmail.com

دسته بندیخدمات => خدمات اداری
نامثبت کارا
تلفن02188880006
موقعیتتهران
نشانیمیدان ونک، تقاطع ملاصدرا و کردستان، بن بست فرشید، پلاک 8، واحد 5
پست الکترونیکsabtkara@gmail.com
وبسایتhttp://kararegister.com
برچسب هاثبت علامت
تاریخ بروزرسانی16 دی 1396
بازدید570

افزودن نظر

پاسخ

برای افزودن نظر ابتدا باید به حاسب کاربری خود وارد شوید
اولین نظر را وارد نمایید.

دیگر آگهی های کاربر

آگهی های مشابه